• Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
Dziś jest środa 21 lutego 2018, dziś są imieniny: Eleonory i Feliksa

Oj, działo się :)

dodano: 2017-11-21 18:59:51ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSÓW

Drodzy Czytelnicy zakończyliśmy miesiąc październik
poświęcony bibliotekom szkolnym, a wraz z nim także konkursy,
które przebiegały w jego trakcie.
Jesteście zapewne ciekawi kto zwyciężył w poszczególnych kategoriach.

Oto wyniki „Bajkowej Zgaduj – Zgaduli”
przeprowadzonej wśród uczniów klas I - III:

I miejsce Oliwia Major kl. I a
II miejsce Justyna Chrebela kl. I a
III miejsce Hanna Borowiec kl. III b.
Gratulujemy !

czytaj więcej »

Organizujemy wycieczkę do Warszawy

dodano: 2017-11-21 18:56:01

Obok zajęć edukacji ekonomicznej w ramach projektu "Droga do gospodarki rynkowej, czyli edukacja małego konsumenta" współfinansowanego przez Narodowy Bank Polski została zaplanowana wycieczka edukacyjna do Warszawy. Głównym jej będzie zwiedzanie Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira Skrzypka. Wycieczka będzie trwała cztery dni, to jeszcze kilka ciekawych miejsc musimy zobaczyć. Jednakże dokonywanie rezerwacji noclegów, wyżywienia i wejść do muzeów oraz znalezienie przewodnika po Warszawie jest przedsięwzięciem wymagającym wiele pracy i czasu. Wszystko przed nami i naszymi opiekunami :)

koło ekonomiczne
"Młodzi ekonomiści"

czytaj więcej »

ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

dodano: 2017-11-18 21:14:10

Narodowe Święto Niepodległości to jedno z najważniejszejszych świąt państwowych w III Rzeczypospolitej po 1989 roku. Tegoroczną, 99. rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę obchodziliśmy w naszej szkole uroczyście we wtorek 14 listopada. W obecności Dyrektora Arkadiusza Augustniaka oraz Wicedyrektor Ewy Szotakowskiej, grona nauczycielskiego oraz  społeczności uczniowskiej wysłuchaliśmy części artystycznej przygotowanej przez uczniów klasy IIA gimnazjum przy współpracy uczennic z klasy VA szkoły podstawowej. Inscenizacja na temat rozbiorów, powstań narodowych i sytuacji Polaków pod zaborami przeplatana była pieśniami patriotycznymi w wykonaniu szkolnego zespołu "Małe Siermięgi". Apel został przygotowany w ramach gimnazjalnego projektu edukacyjnego pod opieką nauczycieli historii i wos-u.

czytaj więcej »

Akcja Mikołajki

dodano: 2017-11-18 19:05:17

Akcja Mikołajki

Zrób prezent dla podpopiecznych
z Domu Dziecka w Trzcińsku-Zdrój

Termin zbiórki 
01.11.-25.11.2017

ZBIERAMY:
- artykuły szkolne,
- piłki do gry,
- gry planszowe,
- środki czystości i higieny osobistej

Artykuły prosimy [rzeynosić do pedagoga szkolnego p. Elżiety Baranowskiej

czytaj więcej »

Ogłoszenie!

dodano: 2017-11-17 14:25:20

UWAGA!!!

Z dniem 17 listopada 2017
przestaje działać strona internetowa
Publicznego Gimnazjum w Baniach,
wszelkie informacje dla Rodziców i Uczniów
znajdować się będą na stronie
Szkoły Podstawowej w Baniach
pod adresem spbanie.pl/

Dyrektor Szkoły Podstawowej
Arkadiusz Augustyniak

czytaj więcej »

"Piątka" z Małgorzatą Glinką

dodano: 2017-11-17 08:35:34

"Glinka Academy" i UKS Volley Wałcz to organizatorzy Turnieju Mini Siatkówki Dziewcząt i Chłopców rocznika 2006. Siatkarskie trójki z różnych regionów Polski spotkały się w dniach 11-12 listopada w Wałczu. Uczennice naszej szkoły, reprezentujące barwy  klubu LIBERO Banie -  Nikola Malik, Weronika Klimko i Blanka Janicka wraz z koleżanką z SP Lubanowo Martą Weiland, zajęły wysoką szóstą lokatę wśród ponad trzydziestu uczestniczących dziewczęcych zespołów. Wielkim zaszczytem i przeżyciem dla naszych siatkarek było odebranie nagród z rąk Małgorzaty Glinki - wielokrotnej reprezentantki Polski, olimpijki z Pekinu, najlepszej siatkarki Europy 2003 roku oraz laureatki CEV Lifetime Award 2013 za całokształt kariery sportowej. Wspólne spotkanie i pamiątkowe zdjęcie z najlepszą polską siatkarką pierwszej dekady XXI wieku i jedną z najlepszych w tym czasie zawodniczek na świecie to ogromne wyróżnienie dla naszych siatkarek.

czytaj więcej »

Władze KE "Młodzi ekonomiści"

dodano: 2017-11-15 17:05:03

Podczas kolejnych zajęć członkowie KE "Młodzi ekonomiści" przeprowadzili demokratyczne wybory władz koła. Młodzież przedstawiła kandytatów  i w wyniku tajnego głosowania zostały wybrane następujące osoby:

 • przewodniczący Paweł Stańko
 • zastępca Mateusz Kufel
 • sekretarz Kacper Krywalewicz
 • koło ekonomiczne
  "Młodzi ekonomiści"

czytaj więcej »

Dni otwarte szkoły

dodano: 2017-11-15 13:47:14

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Baniach informuje, iż:

we wtorek 21 listopada 2017 r. dla rodziców uczniów szkoły podstawowej

oraz w środę 22 listopada 2017 dla rodziców gimnazjalistów

odbędą się:

1) w godzinach 16.00-17.00 indywidualne rozmowy, konsultacje rodziców z nauczycielami uczącymi poszczególnych przedmiotów, pedagogiem szkolnym  oraz dyrektorem szkoły;
2)  od godziny 17.00 zebrania rodziców z wychowawcą.

Serdecznie zapraszam do udziału w tych spotkaniach, bo mogą one być doskonałą okazją do wymiany poglądów, przyjęcia określonych form współpracy i podjęcia konkretnych działań, które w najlepszy sposób mogą służyć wspieraniu rozwoju Waszego dziecka.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Baniach
mgr Arkadiusz Augustyniak

czytaj więcej »

11 LISTOPADA NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

dodano: 2017-11-09 20:55:49

Dzień Niepodległości 11 listopada to jedno z najważniejszych świąt narodowych w Polsce. W tym roku obchodzimy 99. rocznicę odzyskania niepodległości. Upamiętnia ono wydarzenia z 11 listopada 1918 roku, kiedy Polska odzyskała wolność po 123 latach niewoli (1795–1918). Polska zniknęła z mapy Europy w 1795 roku, kiedy to Rosja, Prusy i Austria dokonały trzeciego rozbioru Polski. Dopiero I wojna światowa dała ojczyźnie szansę na walkę o niepodległość. 11 listopada 1918 r. znów Polska odzyskała wolność!

czytaj więcej »

OBCHODY HALLOWEEN 2017

dodano: 2017-11-09 20:21:23

W ostatnim tygodniu października myśli wszystkich zwracają się ku wieczności. Dzieje się tak we wszystkich kulturach, choć każda wyraża to w inny sposób. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Baniach skupili się na tradycji anglosaskiej i 27 października urządzili obchody Halloween. Celem imprezy było rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez poznanie zwyczajów związanych z obchodami Halloween w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych oraz zdobywanie wiedzy o kulturze krajów obszaru anglojęzycznego. Była to również doskonała okazja do integracji uczniów i rozwijania umiejętności pracy w grupie. W szkole pojawiły się różne zjawy, stwory, czarownice i inne potwory rodem z filmów grozy. Dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością w przygotowaniu przebrań.

czytaj więcej »

Licznik