• Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
Dziś jest środa 23 stycznia 2019, dziś są imieniny: Ildefonsa i Rajmunda

OGŁOSZENIE

dodano: 2018-11-08 10:58:00

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Baniach informuje,

iż w związku z podpisaniem ustawy

przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę

12 listopada 2018r. jest dniem wolnym od pracy

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Baniach
mgr Arkadiusz Augustyniak

czytaj więcej »

Zdobywcy Brązowej Tarczy Myślibora

dodano: 2018-11-05 18:31:30

Uczniowie klasy 2a w dniach 25, 26 i 27 października br. przebywali w Domu Wczasów Dziecięcych w Myśliborzu. Dzielnie, wytrwale i w skupieniu słuchali legend o Myśliborzu w Bibliotece Miejskiej, zwiedzali ciekawe miejsca tej miejscowości, zdobywając Brązową Tarczę Myślibora. Wiele radości przyniosły zajęcia w terenie, zajęcia na krytym basenie, pieczenie kiełbasek przy ognisku, zajęcia świetlicowe oraz dyskoteka. Uczniowie brali czynny udział w zajęciach wychowania patriotycznego- związanych z 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczyli się wszystkich zwrotek hymnu państwowego oraz układali puzzle z symbolami narodowymi. Dobra opieka, smaczne posiłki i ciekawe zajęcia – to pretekst, aby pomyśleć o zorganizowaniu kolejnego pobytu w tym ośrodku.

wychowawca klasy IIa
Renata Pomsta

czytaj więcej »

"Rekord dla Niepodległej"

dodano: 2018-11-02 00:00:00

czytaj więcej »

Dzień Wszystkich Świętych

dodano: 2018-10-31 19:18:57

W 835 roku papież Jan XI ustanowił uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada) ku czci zmarłych świętych. Święto Pamięci Zmarłych, to dostojne i uroczyste święto odprawiane ku ich czci. 2 listopada jako Dzień Zaduszny, został ustanowiony w Kościele w roku 998, za sprawą opata benedyktynów z Cluny św. Odilona. Dzień ten poświęcony jest modlitwie i nabożeństwom odprawianym w intencji wszystkich zmarłych. Szczególności za dusze, które nadal odbywają pokutę czyśćcową. W Polsce, 1 i 2 listopada to święta bardzo uroczyste. Wierni, całymi rodzinami odwiedzają groby bliskich zmarłych. Polska tradycja, różniąca się od tradycji zachodnich, nakazuje bowiem zapalenie znicza, na grobach bliskich jak dalekich krewnych. Zgodnie z obyczajem odwiedza się również groby, które zostały zapomniane. Dodatkowo na cmentarzach odprawiane są nabożeństwa.

czytaj więcej »

Gramy dla Niepodległej!

dodano: 2018-10-29 15:09:14

czytaj więcej »

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

dodano: 2018-10-26 20:12:12

Ważnym wydarzeniem w życiu każdego pierwszaka jest uroczyste pasowanie na ucznia. Zaszczytu przyjęcia do braci uczniowskiej, obecni uczniowie klas pierwszych dostąpili 25 października 2018 roku. Aktu pasowania dokonał Dyrektor Szkoły Podstawowej, Arkadiusz Augustyniak.

Uroczystość uświetnili zaproszeni goście, licznie zgromadzeni rodzice oraz uczniowie starszych klas z wychowawcami. Zanim nastąpiła podniosła chwila pasowania, uczniowie wykazali się wiedzą, umiejętnościami artystycznymi oraz odwagą. Udowodnili, że potrafią śpiewać i recytować wiersze. Po części artystycznej nastąpił moment ślubowania i punkt kulminacyjny, czyli pasowanie. Każde dziecko zostało dotknięte wielkim ołówkiem i otrzymało pamiątkę z rąk Dyrekcji Szkoły Podstawowej. Miłą uroczystość zakończył słodki poczęstunek w klasach przygotowany przez rodziców.

Życzymy pierwszoklasistom samych sukcesów w nauce, by każdy dzień dostarczał im wspaniałych przygód, aby nasza szkoła była dla nich miejscem, gdzie będą chętnie przebywać, znajdą nowych przyjaciół, rozwiną swoje zdolności i zainteresowania.

opiekun SU
Bernadetta Mockało

czytaj więcej »

Wycieczka do sadu w Trzcińsku-Zdroju

dodano: 2018-10-22 18:56:22

Dn.10 października w ramach programu „Owoce i warzywa w szkole” odbyła się wycieczka edukacyjna do sadu w Trzcińsku –Zdroju. Wzięli w niej udział uczniowie klasy IV b, Va i Vc. Dzieci poznały drzewa rosnące w sadzie. Wysłuchały pogadanki na temat rodzajów jabłoni. Podczas spaceru obserwowały jak wyglądają zbiory jabłek na skalę przemysłową. Na zakończenie dzięki uprzejmości dyrekcji zebrały jabłka.

Dziękujemy pracownikom sadu w Trzcińsku- Zdroju za przeprowadzenie ciekawych zajęć.

Organizatorki
wychowawcy świelicy
Justyna Senko, Beata Tołyż

czytaj więcej »

Dzień Edukacji Narodowej

dodano: 2018-10-15 18:19:54

 

Wszyscy nasi
kochani nauczyciele
dla swoich uczniów
cierpliwości mają wiele.

Życzenia szczere,
prawdziwe z uczniowskich
serc płynące.
Jak świeże kwiaty pachnące,
kwitnące na naszej polskiej łące.

Za naukę, za trud
jaki jest wkładany
przeogromny bukiet
życzeń dziś składamy.

czytaj więcej »

"Żywa lekcja historii" w 100. lecie obchodów odzyskania Niepodległości

dodano: 2018-10-10 14:10:09

Teatr historyczny kierowany przez Krzysztofa Góreckiego, założyciela Chorągwi Komtur-stwa Gniewskiego, gościł w na-szej szkole. Aktorzy przepro-wadzili zajęcia zwane popularnie „żywą lekcję historii”. Pierwsza z nich, skierowana była do klas starszych szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych, „Powstania narodowo-wyzwoleńcze” przedstawiona w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Obejmował on okres od zaborów Polski, aż po 11 listopada 1918 roku, kiedy to młodzież poznała postać marszałka Józefa Piłsudskiego. Uczniowie wcielali się w role znanych postaci historycznych (Tadeusza Kościuszki, Napoleona Bonapartego, Józefa Wybickiego, Piotra Wysockiego), w tym w postać naczelnika, z którym, po 123 latach zaborów powróciła do Polski Wolność i Niepodległość. Natomiast uczniowie klas młodszych naszej szkoły wzięli udział w przedstawieniu „Wojowie i rycerze”. Dzieci poznały średniowieczne  uzbrojenie, doświadczyły ciężaru kolczugi, przeżyły pasowanie na rycerza oraz smak polowania. Uczniowie wyszli z zajęć bardzo zadowoleni i oczekują następnych takich lekcji.

czytaj więcej »

Licznik