• Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
Dziś jest poniedzialek 23 lipca 2018, dziś są imieniny: Bogny i Apolinarego

Dokumenty wymagane przy rekrutacji - rok szkolny 2018/2019

dodano: 2018-03-05 22:15:01

DOKUMENTY DO POBRANIA

Dla kandydatów z obwodu szkoły - zgłoszenie
pobierz 
Dla kandydatów spoza obwodu szkoły - wniosek
pobierz 

czytaj więcej »

Rekrutacja do klasy pierwszej szkoły podstawowej w roku szkolnym 2018/2019

dodano: 2018-03-05 21:54:00

Dokumenty wymagane przy rekrutacji

 

czytaj więcej »

1 MARCA NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

dodano: 2018-02-27 19:25:37

 "Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny"

Lech Kaczyński

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – święto państwowe, obchodzone 1 marca. Ma na celu upamiętnienie żołnierzy tzw. Drugiej Konspiracji. Stanowili oni ruch niepodległościowy walczący o suwerenność Polski, uniezależnienie jej od wpływów ZSRR. Liczbę członków organizacji i wszystkich grup konspiracyjnych szacuje się na 120-180 tysięcy osób.

czytaj więcej »

Dzień Babci i Dzień Dziadka!

dodano: 2018-02-20 11:47:12

W piątkowe popołudnie odbyło się uro-czyste spotkanie uczniów klasy 1a z za-proszonymi Babciami i Dziadkami z okazji ich święta.
Dzieci zaprezentowały się, recytując wierszyki, życzenia, dowcipne żarciki. Odgrywały zabawną inscenizację wiersza D. Gellner pt. "Dziadek, stołek i rosołek" oraz śpiewały piosenki.
Goście spędzili czas przy słodkim poczęstunku, uczestniczyli w konkursach i turniejach, wykonywali zadania wespół z wnukami i dostarczyli nam wszystkim dużo radości dobrym humorem, zabawą i obecnością na naszej uroczystości.

NIECH NAM ŻYJĄ W ZDROWIU WIELE LAT!

Wychowawczyni serdecznie dziękuje rodzicom za pomoc w przygotowaniach do uroczystości.

wychowawca klasy IA SP
Renata Pomsta

czytaj więcej »

Bal Przebierańców

dodano: 2018-02-15 20:31:14

Dnia 2 lutego 2018 r. w Szkole Podsta-wowej w Baniach odbył się „Bal  Przebierańców”. Dzieci przyszły do szkoły w pięknych strojach. W klasach I-III wychowawcy przeprowadzili różne konkursy np. „Taniec w parach na coraz mniejszym arkuszu papieru”, „Krzesła”, „Taniec z balonami” itp. Najważniejszy konkurs to  „Wybór najciekawszego stroju karnawałowego”. Wyboru dokonywała komisja składająca się z wychowawczyń klas pierwszych; Renaty Pomsty, Małgorzaty Ciesielskiej, klasy drugiej: Janiny Momot, klas trzecich: Danuty Wąsik-Zawiei, Teodozji Rosołek. Za I, II i III miejsce uczniowie z poszczególnych klas otrzymali, wspaniale nagrody. Pozostali uczniowie  dostali słodycze. Nagrody ufundował Dyrektor Szkoły Podstawowej w Baniach pan Arkadiusz Augustyniak.

wychowawca klasy II SP
Janina Momot

czytaj więcej »

Wszystko co dobre kiedyś się kończy, ale na szczęście nie dla wszystkich

dodano: 2018-02-05 14:36:54

Dnia 26 stycznia, w ostatni dzień ferii zimowych, uczniowie klas pierwszych oraz czwartej i piątej uczestniczyli w wyjeździe do Szczecina na Zamek Książąt, gdzie w Operze na Zamku obejrzeli balet na motywach powieści Lewisa Carolla „Alicja w Krainie Czarów” i „Po drugiej stronie lustra”. Każdy zna historię tytułowej bohaterki, Alicji, która trafia do krainy czarów, gdzie dobro walczy ze złem, a najważniejsza okazuje się przy tym wartość przyjaźni.

 

czytaj więcej »

Zakończenie projektu ekonomicznego

dodano: 2018-02-01 15:01:00

W ostatnich dniach stycznia odbyło w naszej szkole podsumowanie projektu "Od gospodarki planowanej do gospodarki rynkowej, czyli edukacja małego konsumenta". Odbyło się ono w ramach zajęć szkolnego koła ekonomicznego "Młodzi ekonomiści". Podczas ostatniego spotkania wspominano zajęcia warsztatowe, ferie z projektem, ale najwięcej emocji i wspomnień było z wycieczki edukacyjnej do Warszawy. Opiekunowie wyróżnili najbardziej aktywne osoby we wszystkich etapach projektu.

koło ekonomiczne
"Młodzi ekonomiści"

czytaj więcej »

Najładniejsza dekoracja świąteczna sali lekcyjnej

dodano: 2018-01-30 12:03:04

KONKURS
„Najładniejsza dekoracja świąteczna sali lekcyjnej”

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najładniejszą dekorację świateczną sali lekcyjnej. Do konkursu zostali zaproszeni wszyscy uczniowie naszej szkoły. Sale lekcyjne zamieniły się w przepięknie ustrojone, pachnące świętami klasy. Oceniając je, braliśmy pod uwagę dekorację oddająca atmosferę Świąt Bożego Narodzenia w tym m.in. samodzielność wykonania ozdób, pomysłowość, wkład pracy oraz estetykę wykonania.

czytaj więcej »

Ferie z projektem

dodano: 2018-01-29 18:47:34

Ostatni etap projektu współfinansowanego przez NBP, to zajęcia pod nazwą "Ferie z projektem". W drugim tygodniu tegorocznych ferii zimowych  młodzież szkolna uczestniczyła w zajęciach warsztatowych o tematyce ekonomicznej. Podczas tych zajęć doskonalone były wcześniej poznane treści i umiejętności. Nie zabrakło oczywiście gier i zabaw integracyjnych oraz wzmacniających grupę

koordynator projektu
Andrzej Wołoszyn

czytaj więcej »

BOŻE NARODZENIE W KOLĘDACH

dodano: 2018-01-05 19:58:38

Zuzia Butryn - I miejsce kat. praca przestrzennaW grudniu w świetlicy szkolnej został zorganizowany Gminny Konkurs Plastyczny pt. "Boże Narodzenie w kolędach". Wzięli w nim udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Baniach oraz Szkoły Podstawowej w Lubanowie. Prace wykonane były różnego rodzaju technikami. Dzieci przygotowały typowe rysunki oraz prace przestrzenne.

czytaj więcej »

Licznik