• Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
Dziś jest wtorek 16 października 2018, dziś są imieniny: Gawła i Ambrożego

EGZAMINY GIMNAZJALNE

dodano: 2018-04-18 08:42:46

"Już za chwileczkę, już za momencik" ruszy trzydniowy egzamin gimnazjalny. Trzymy kciuki za naszych uczniów, aby uzyskali jak najlepsze wyniki!

czytaj więcej »

Gminny Konkurs „Palma Wielkanocna”

dodano: 2018-04-17 17:47:19

W świetlicy szkolnej został zorganizowany Gminny Konkurs na najbardziej pomysłową palmę wielkanocną. W konkursie wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Baniach. Techniki wykonania palm były bardzo różne. Dzieci wykorzystały nie tylko gotowe ozdoby, ale też własnoręcznie wykonane kwiaty z bibuły.

czytaj więcej »

Lista kandydatów przyjętych do Szkoły Podstawowej w Baniach na rok szkolny 2018/19

dodano: 2018-04-17 14:38:29

Poniżej istnieje możliwość pobrania
listy kandydatów przyjętych do Szkoły Podstawowej w Baniach
na rok szkolny 2018/19

Pobierz

czytaj więcej »

Źródła Marzeń

dodano: 2018-04-12 00:00:00

W marcu 2018 roku uczniowie klas V i VI wzięli udział w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literatury Fantasy „Źródła Marzeń – Sources of Dreams”. Do konkursu zgłosiło się ponad 1000 uczniów z niemal 200 szkół z całej Polski. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością literatury J.K. Rowling, C.S. Lewisa, J. Flanagana lub J.R.R. Tolkiena. Do etapu finałowego konkursu dostała się uczennica klasy VI b, Julia Wolny. Finał odbył się w Zamku Gniew w województwie pomorskim, gdzie Julia zdobyła V miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

nauczyciel języka polskiego
Małgorzata Michalska

czytaj więcej »

Ratownicy z wizytą w naszej szkole

dodano: 2018-03-15 11:32:12

W piątek 9 marca uczniów klasy Ia i IIIa odwiedzili ratownicy ze Stowarzyszenia” Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego”. Fachowy instruktarz z wykorzystaniem fantomów imitujących poszkodowanych w różnym przedziale wiekowym- był dla dzieci doskonałą praktyczna lekcją. Każdy uczeń miał okazję pod okiem instruktora przywracać oddech i wykonywać masaż serca, a także układać poszkodowanego w bezpiecznej pozycji. Starsi uczniowie uczestniczyli w teście wiedzy o bezpieczeństwie na drodze, nad wodą, w szkole, na placu zabaw, w domu oraz wiedzy o pierwszej pomocy. Spotkanie mogło się odbyć dzięki projektowi współfinansowanego za środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

wychowawczyni klasy Ia
Renata Pomsta

czytaj więcej »

Dokumenty wymagane przy rekrutacji - rok szkolny 2018/2019

dodano: 2018-03-05 22:15:01

DOKUMENTY DO POBRANIA

Dla kandydatów z obwodu szkoły - zgłoszenie
pobierz 
Dla kandydatów spoza obwodu szkoły - wniosek
pobierz 

czytaj więcej »

Rekrutacja do klasy pierwszej szkoły podstawowej w roku szkolnym 2018/2019

dodano: 2018-03-05 21:54:00

Dokumenty wymagane przy rekrutacji

 

czytaj więcej »

1 MARCA NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

dodano: 2018-02-27 19:25:37

 "Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny"

Lech Kaczyński

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – święto państwowe, obchodzone 1 marca. Ma na celu upamiętnienie żołnierzy tzw. Drugiej Konspiracji. Stanowili oni ruch niepodległościowy walczący o suwerenność Polski, uniezależnienie jej od wpływów ZSRR. Liczbę członków organizacji i wszystkich grup konspiracyjnych szacuje się na 120-180 tysięcy osób.

czytaj więcej »

Dzień Babci i Dzień Dziadka!

dodano: 2018-02-20 11:47:12

W piątkowe popołudnie odbyło się uro-czyste spotkanie uczniów klasy 1a z za-proszonymi Babciami i Dziadkami z okazji ich święta.
Dzieci zaprezentowały się, recytując wierszyki, życzenia, dowcipne żarciki. Odgrywały zabawną inscenizację wiersza D. Gellner pt. "Dziadek, stołek i rosołek" oraz śpiewały piosenki.
Goście spędzili czas przy słodkim poczęstunku, uczestniczyli w konkursach i turniejach, wykonywali zadania wespół z wnukami i dostarczyli nam wszystkim dużo radości dobrym humorem, zabawą i obecnością na naszej uroczystości.

NIECH NAM ŻYJĄ W ZDROWIU WIELE LAT!

Wychowawczyni serdecznie dziękuje rodzicom za pomoc w przygotowaniach do uroczystości.

wychowawca klasy IA SP
Renata Pomsta

czytaj więcej »

Bal Przebierańców

dodano: 2018-02-15 20:31:14

Dnia 2 lutego 2018 r. w Szkole Podsta-wowej w Baniach odbył się „Bal  Przebierańców”. Dzieci przyszły do szkoły w pięknych strojach. W klasach I-III wychowawcy przeprowadzili różne konkursy np. „Taniec w parach na coraz mniejszym arkuszu papieru”, „Krzesła”, „Taniec z balonami” itp. Najważniejszy konkurs to  „Wybór najciekawszego stroju karnawałowego”. Wyboru dokonywała komisja składająca się z wychowawczyń klas pierwszych; Renaty Pomsty, Małgorzaty Ciesielskiej, klasy drugiej: Janiny Momot, klas trzecich: Danuty Wąsik-Zawiei, Teodozji Rosołek. Za I, II i III miejsce uczniowie z poszczególnych klas otrzymali, wspaniale nagrody. Pozostali uczniowie  dostali słodycze. Nagrody ufundował Dyrektor Szkoły Podstawowej w Baniach pan Arkadiusz Augustyniak.

wychowawca klasy II SP
Janina Momot

czytaj więcej »

Licznik