• Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
Dziś jest niedziela 22 kwietnia 2018, dziś są imieniny: Leona i Łukasza

Samorząd Uczniowski

dodano: 2017-12-14 20:41:45

czytaj więcej »

"Zwerg Nase"

dodano: 2017-12-14 20:24:31

10   grudnia  2017  roku    odbyło   się  w Dużej Sali Teatru Uckermärkische Bühnen w Schwedt przedstawienie baśni bożonarodeniowej „Zwerg Nase/Karzeł Długonos“ w języku polskim i niemieckim.

Dzieci z Gminy Banie miały po raz kolejny sposobność obejrzenia przepięknej sztuki teatralnej wg tekstu Moniki Radl na podstawie bajki Wilhelma Hauffa. Świetnie    przyprawiona   baśń   o  przyjaźni  i   nikczemności,    o  zmysłach  i zmysłowości, a także o tym, że odwaga do zmian może dać szczęście.

czytaj więcej »

Dzień Świętego Mikołaja

dodano: 2017-12-14 20:13:15

6 grudnia w naszej szkole odbyły się Mikołajki zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Już od samego rana wszystkim uczniom towarzyszyły emocje związane z wizytą Św. Mikołaja, który rozdawał grzecznym uczniom   i nauczycielom prezenty i cukierki.

czytaj więcej »

Miękki, puchaty i taki z łatką…

dodano: 2017-12-03 17:55:57

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku.

czytaj więcej »

Ekonomicznie oraz integracyjnie

dodano: 2017-11-29 21:51:28

Połączenie ekonomii i integracji zaproponowali prowadzący zajęcia w ramach Koła Ekonomicznego "Młodzi Ekonomiści". Przeprowadzone zostały gry aktywizujące z zakresu ekonomii np. fabryka książek i ekonomiczne kalambury. Po zajęciach przyszedł czas na aktywny wypoczynek. W sali gimnastycznej naszej szkoły gralismy w piłkę koszykową i siatkową.

koło ekonomiczne
"Młodzi ekonomiści"

czytaj więcej »

ZAJĘCIA KULINARNE W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

dodano: 2017-11-27 19:57:46

W listopadzie uczniowie  klas  czwartych
i piątych brali udział w zajęciach  kulinarnych.  Były    one    organizowane
w  ramach  programu  "Owoce i warzywa
w szkole". Uczniowie robili kanapki oraz sałatki warzywne i owocowe. Uczyli się higienicznego przygotowywania posiłków, a także ich kulturalnego spożywania. Pracowali w małych grupach, co dawało im wiele radości.
Dziękujemy wychowawcom klas za współpracę w organizacji zajęć.

Wychowawczynie Świetlicy
Alicja Mazan
Justyna Senko
Beata Tołyż

czytaj więcej »

Słownik pojęć ekonomicznych

dodano: 2017-11-22 19:08:48

Zachęcamy wszystkich do korzystania  z słownika pojęć ekonomicznych umiesczonych na protalu edukacyjnym NBP. Portal informuje, iż "definicje zostały utworzone i poprawione w ramach projektu "Wiki-Ekonomia. Edukacja ekonomiczna z wykorzystaniem Wikipedii" zrealizowanego we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim". 

źródło www.nbportal.pl/slownik

czytaj więcej »

Oj, działo się :)

dodano: 2017-11-21 18:59:51ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSÓW

Drodzy Czytelnicy zakończyliśmy miesiąc październik
poświęcony bibliotekom szkolnym, a wraz z nim także konkursy,
które przebiegały w jego trakcie.
Jesteście zapewne ciekawi kto zwyciężył w poszczególnych kategoriach.

Oto wyniki „Bajkowej Zgaduj – Zgaduli”
przeprowadzonej wśród uczniów klas I - III:

I miejsce Oliwia Major kl. I a
II miejsce Justyna Chrebela kl. I a
III miejsce Hanna Borowiec kl. III b.
Gratulujemy !

czytaj więcej »

Organizujemy wycieczkę do Warszawy

dodano: 2017-11-21 18:56:01

Obok zajęć edukacji ekonomicznej w ramach projektu "Droga do gospodarki rynkowej, czyli edukacja małego konsumenta" współfinansowanego przez Narodowy Bank Polski została zaplanowana wycieczka edukacyjna do Warszawy. Głównym jej będzie zwiedzanie Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira Skrzypka. Wycieczka będzie trwała cztery dni, to jeszcze kilka ciekawych miejsc musimy zobaczyć. Jednakże dokonywanie rezerwacji noclegów, wyżywienia i wejść do muzeów oraz znalezienie przewodnika po Warszawie jest przedsięwzięciem wymagającym wiele pracy i czasu. Wszystko przed nami i naszymi opiekunami :)

koło ekonomiczne
"Młodzi ekonomiści"

czytaj więcej »

ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

dodano: 2017-11-18 21:14:10

Narodowe Święto Niepodległości to jedno z najważniejszejszych świąt państwowych w III Rzeczypospolitej po 1989 roku. Tegoroczną, 99. rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę obchodziliśmy w naszej szkole uroczyście we wtorek 14 listopada. W obecności Dyrektora Arkadiusza Augustniaka oraz Wicedyrektor Ewy Szotakowskiej, grona nauczycielskiego oraz  społeczności uczniowskiej wysłuchaliśmy części artystycznej przygotowanej przez uczniów klasy IIA gimnazjum przy współpracy uczennic z klasy VA szkoły podstawowej. Inscenizacja na temat rozbiorów, powstań narodowych i sytuacji Polaków pod zaborami przeplatana była pieśniami patriotycznymi w wykonaniu szkolnego zespołu "Małe Siermięgi". Apel został przygotowany w ramach gimnazjalnego projektu edukacyjnego pod opieką nauczycieli historii i wos-u.

czytaj więcej »

Licznik