• Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
Dziś jest poniedzialek 20 maja 2019, dziś są imieniny: Bernarda i Bazylego

Egzamin ósmoklasisty. Informacje ogólne

dodano: 2019-02-17 11:32:30

Zapraszamy do zapoznania się z cyklem krótkich filmów przygotowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną dla Ósmoklasitów, którzy w tym roku szkolnym przystępują po raz pierwszy do egzaminów. Filmy będą dostępne na naszej stronie internetowej.

Egzamin ósmoklasisty. Informacje ogólne

Oficjalny kanał Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

czytaj więcej »

Dokumenty wymagane przy rekrutacji - rok szkolny 2019/2020

dodano: 2019-02-12 20:03:24

DOKUMENTY DO POBRANIA

1) Zgłoszenie do klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2019/2020 kandydata zamieszkałego w obwodzie szkoły.

pobierz

2) Wniosek do klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2019/2020 kandydata zamieszkałego w poza obwodem szkoły.

pobierz

czytaj więcej »

100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości

dodano: 2019-02-12 18:47:30

W ramach obchodów „Roku dla Niepodległej” przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji „100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości”. Była to jedna z inicjatyw wpisana na strony Ministerstwa Edukacji Narodowej, w ramach której uczniowie wysyłali do stu szkół wpisanych na listy kartki z pozdrowieniami i z wizerunkami swoich miejscowości.

czytaj więcej »

OBCHODY 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

dodano: 2019-02-11 16:47:26

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, tak doniosła, tak wyjątkowa i szczególna zachęca nie tylko do oddania czci bohaterom za ich męstwo, ofiarność i miłość, ale również skłania do refleksji nad przyszłością naszego państwa i mieszkającego w nim od wieków narodu. Trzeba pamiętać, że Ojczyzna to nie tylko powód do chluby, ale i wielki obowiązek; obowiązek, aby mówić młodemu pokoleniu o rzeczach trudnych: patriotyzmie, polskości, bohaterach narodowych, śmierci w obronie Ojczyzny. Jest również okazją, aby zastanowić się nad naszym patriotyzmem.

 

czytaj więcej »

AKCJA WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

dodano: 2019-01-25 21:09:25

Sukces, tak można określić to, co dzięki Wam, droga społeczność Szkoły Podstawowej w Baniach, udało się osiągnąć w tym bieżącym, 2019 roku, dla orkiestry. Wspólnymi siłami, za co, z całego serca Samorząd Uczniowski bardzo dziękuje, zebraliśmy rekordową sumę pieniążków – 1801 złotych, w tym za gofry – 612 złotych; ciasto – 536 złotych i loteria przygotowana przez panią Beatę Augustyniak – 653 złote.

Podziękowania należą się Wam drodzy rodzice za upieczone ciasta, szczególne pochwały kierujemy pod adresem Rady Rodziców: pań Joanny Osiewalskiej i Wiolety Malinowskiej, za niezmordowaną pomoc, wsparcie i dobry humor przy wypiekaniu i sprzedaży gofrów, aby nakarmić ponad trzysta „łasuchów” trzeba się napracować, dyrekcji, za wspaniałomyślność i wyrozumiałość dla szalonych pomysłów, nauczycielom i pracownikom szkoły, jeżeli kogoś pominęliśmy, proszę nam wybaczyć.

czytaj więcej »

ŚWIĘTA, ŚWIĘTA I … PO ŚWIĘTACH

dodano: 2019-01-14 20:50:28

Samorząd Uczniowski na początku grudnia ogłosił konkurs na „Najpiękniejszy wystrój świąteczny sali lekcyjnej”. Konkurs trwał od 3 grudnia do 19 grudnia, a wyniki zostały ogłoszone 21 grudnia podczas Wspólnego Kolędowania.

Zaraz po ogłoszeniu wszystkie klasy wzięły się ostro do pracy, gdyż nagroda pieniężna kusiła każdego uczestnika.

Komisja miała trudny wybór. Klasy zostały odświętnie przybrane, były kolorowe i migały tysiącem światełek.

Po długich konsultacjach nagrody przyznano:
- Klasie III, wychowawca Janina Momot;
- Klasie IV a, wychowawca Irena Syguła;
- Klasie VII B, wychowawca Małgorzata Michalska.

Zwycięzcom gratulujemy !

opiekun SU
Bernadetta Mockało

czytaj więcej »

Idą święta

dodano: 2019-01-08 20:04:49

Boże Narodzenie to czas radości, piękna i spełniania marzeń! Chcielibyśmy, aby każdego dnia odnajdywać w sobie cuda i nie bać się podążać za własnymi potrzebami i marzeniami. To w te dni, kiedy zapalamy lampki na choince, rozpoczynamy czas wielkiej radości. Ze świętami związane są tradycje, które pielęgnujemy również w naszej szkole - wspólne kolędowanie oraz spotkania opłatkowe w klasach wraz z wychowawcami. Składamy sobie życzenia Wesołych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, spełnienia najskrytszych marzeń oraz wielu prezentów pod choinką.

czytaj więcej »

Wigilia pracowników szkoły

dodano: 2019-01-07 22:02:12

Tradycyjnie w naszej szkole odbyła się Wigilia nauczycieli oraz pracowników. Uroczystość uświetnili swoją obecnością Wójt Gminy Banie Arkadiusz Augustyniak, dyrektor szkoły Halina Kołodziejska, wicedyrektor szkoły Karina Stocka, ks. proboszcz Dariusz Siek oraz przewodnicząca Rady Rodziców Wioleta Malinowska. Podczas Wigilii dzielimy miłością i radością z drugim człowiekiem w oczekiwaniu na Boże Narodzenie.

czytaj więcej »

Licznik