• Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
Dziś jest wtorek 16 października 2018, dziś są imieniny: Gawła i Ambrożego

Wszystko co dobre kiedyś się kończy, ale na szczęście nie dla wszystkich

dodano: 2018-02-05 14:36:54

Dnia 26 stycznia, w ostatni dzień ferii zimowych, uczniowie klas pierwszych oraz czwartej i piątej uczestniczyli w wyjeździe do Szczecina na Zamek Książąt, gdzie w Operze na Zamku obejrzeli balet na motywach powieści Lewisa Carolla „Alicja w Krainie Czarów” i „Po drugiej stronie lustra”. Każdy zna historię tytułowej bohaterki, Alicji, która trafia do krainy czarów, gdzie dobro walczy ze złem, a najważniejsza okazuje się przy tym wartość przyjaźni.

 

czytaj więcej »

Zakończenie projektu ekonomicznego

dodano: 2018-02-01 15:01:00

W ostatnich dniach stycznia odbyło w naszej szkole podsumowanie projektu "Od gospodarki planowanej do gospodarki rynkowej, czyli edukacja małego konsumenta". Odbyło się ono w ramach zajęć szkolnego koła ekonomicznego "Młodzi ekonomiści". Podczas ostatniego spotkania wspominano zajęcia warsztatowe, ferie z projektem, ale najwięcej emocji i wspomnień było z wycieczki edukacyjnej do Warszawy. Opiekunowie wyróżnili najbardziej aktywne osoby we wszystkich etapach projektu.

koło ekonomiczne
"Młodzi ekonomiści"

czytaj więcej »

Najładniejsza dekoracja świąteczna sali lekcyjnej

dodano: 2018-01-30 12:03:04

KONKURS
„Najładniejsza dekoracja świąteczna sali lekcyjnej”

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najładniejszą dekorację świateczną sali lekcyjnej. Do konkursu zostali zaproszeni wszyscy uczniowie naszej szkoły. Sale lekcyjne zamieniły się w przepięknie ustrojone, pachnące świętami klasy. Oceniając je, braliśmy pod uwagę dekorację oddająca atmosferę Świąt Bożego Narodzenia w tym m.in. samodzielność wykonania ozdób, pomysłowość, wkład pracy oraz estetykę wykonania.

czytaj więcej »

Ferie z projektem

dodano: 2018-01-29 18:47:34

Ostatni etap projektu współfinansowanego przez NBP, to zajęcia pod nazwą "Ferie z projektem". W drugim tygodniu tegorocznych ferii zimowych  młodzież szkolna uczestniczyła w zajęciach warsztatowych o tematyce ekonomicznej. Podczas tych zajęć doskonalone były wcześniej poznane treści i umiejętności. Nie zabrakło oczywiście gier i zabaw integracyjnych oraz wzmacniających grupę

koordynator projektu
Andrzej Wołoszyn

czytaj więcej »

BOŻE NARODZENIE W KOLĘDACH

dodano: 2018-01-05 19:58:38

Zuzia Butryn - I miejsce kat. praca przestrzennaW grudniu w świetlicy szkolnej został zorganizowany Gminny Konkurs Plastyczny pt. "Boże Narodzenie w kolędach". Wzięli w nim udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Baniach oraz Szkoły Podstawowej w Lubanowie. Prace wykonane były różnego rodzaju technikami. Dzieci przygotowały typowe rysunki oraz prace przestrzenne.

czytaj więcej »

Wspólne kolędowanie

dodano: 2018-01-05 15:20:15

Hej,
w Dzień Narodzenia Syna Jedynego

Ojca Przedwiecznego,
Boga prawdziwego:

Wesoło śpiewajmy,
chwałę Bogu dajmy.
Hej kolęda! Kolęda!

Tradycyjnie spotkaliśmy się na wspólnym kolędowaniu przygotowanym przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli - Beaty Iwko, Bernadetty Mockało, Renaty Pomsty oraz Elżbiety i Andrzeja Mrzygłockich. 

czytaj więcej »

Wycieczka edukacyjna do Warszawy

dodano: 2017-12-31 10:01:52

Zgodnie z założeniami i harmonogramem projektu „Droga do gospodarki rynkowej, czyli edukacja małego konsumenta” wspófinansowanego przez NBP w dniach 19.-22. grudnia 2017 roku odbyła się wycieczka edukacyjna do Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka w Warszawie. Uczestnicy wycieczki ponadto zwiedzali Zamek Królewski, Stare Miasto, Łazienki Królewskie, Muzeum Powstania Warszawskiego, Sejm RP, Pałac Kultury i Nauki oraz Stadion PGE Narodowy. Głównym punktem wycieczki była wizyta w Centrum Pieniądza NBP. Animatorzy przeprowadzili zajęcia na ekspozycji pod nazwą "Był sobie pieniądz" oraz "Bank i pieniądz". W bardzo atrakcyjny sposób pokazano historię pieniądza na przestrzeni wieków, zaczynając od antyku poprzez średniowiecze, a kończąc na czasach nowożytnych. Warsztaty w laboratorium autentyczności dały niesamowitą wiedze na temat zabezpieczeń współczesnych pieniędzy. W kolejnych punktach animatorzy przedstawili funkcje Narodowego Banku Polskiego.

koło ekonomiczne
"Młodzi ekonomiści"

czytaj więcej »

Nareszcie święta…..

dodano: 2017-12-30 18:00:32

Przygotowania przedświąteczne to gorący i bardzo pracowity czas. Wiemy to, gdyż samodzielnie przygotowaliśmy i upiekliśmy świąteczne pierniki. Udekorowaliśmy lukrem według własnych pomysłów. Zanim zasiedliśmy do Wigilii, nakryliśmy stół białymi obrusami i ustawiliśmy przygotowane potrawy. Złożyliśmy sobie życzenia dzieląc się opłatkiem. Rozmawialiśmy o zwyczajach bożonarodzeniowych w oparciu o wysłuchany fragment opowiadania M.Dąbrowskiej „ Święta Bożego Narodzenia”. Z radością słuchaliśmy oraz śpiewaliśmy znane polskie kolędy i pastorałki.
Dziękujemy naszym rodzicom za przygotowanie słodkiego poczęstunku.

Zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenie oraz szczęśliwego Nowego 2018 Roku!

wychowawca klasy Ia SP
Renata Pomsta

czytaj więcej »

Spotkanie ze strażakiem!

dodano: 2017-12-30 17:30:22

W czwartek przed świętami 21.12.2017r.  uczniów klas pierwszych odwiedził strażak Państwowej Straży Pożarnej z Gryfina pan Dariusz Jaroszek. Opowiadał o czym należy pamiętać przygotowując domy i mieszkania na Święta? Informował, że najczęściej do  pożarów w okresie przedświątecznym dochodzi z powodu nierozwagi, pośpiechu i zaniedbań. Mówił o materiałach pirotechnicznych i bezpieczeństwie podczas zabaw i bali sylwestrowych. Dziękujemy za spotkanie i fachowe rady i wskazówki.

wychowawca klasy Ia SP
Renata Pomsta

czytaj więcej »

OGŁOSZENIE!

dodano: 2017-12-28 15:01:02

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Baniach informuje,

iż wtorek 02 stycznia 2018 r. jest dniem wolnym od zajęć.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Baniach
mgr Arkadiusz Augustyniak

czytaj więcej »

Licznik