• Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
Dziś jest środa 20 lutego 2019, dziś są imieniny: Leona i Ludomiła

Dzień Kobiet w klasie II b

dodano: 2013-03-10 19:56:35

W czwartek, 7 marca w Szkole Podstawowej w Baniach odbyła się uroczystość klasowa z okazji "Dnia Kobiet". Uczniowie klasy II b wraz z wychowawczynią panią Danutą Porowską zaprosili na uroczystość swoje mamusie oraz panią dyrektor Ewę Szostakowską i stażystkę panią Justynę Skórę. Gospodarzami tej uroczystości były dzieci. Zaprezentowały one swoje umiejętności poprzez wiersze, piosenki i tańce okolicznościowe. 

czytaj więcej »

Pasowanie na czytelnika

dodano: 2013-03-10 19:56:16

Książka to najlepszy przyjaciel człowieka,
a biblioteka to świątynia jego myśli.
Cyceron

Myśl Cycerona stała się fundamentem dla naszych pierwszoklasistów po 28 lutego 2013 roku. Wtedy to uroczyście zostali oni przyjęci w poczet czytelników szkolnej biblioteki przez panią Elżbietę Podleśną. Uroczystość została uświetniona krótkim programem artystycznym, przygotowanym pod kierunkiem wspomnianej już pani Elżbiety Podleśnej oraz pani Bernadetty Mockało, a poprowadzonym przez uczennice klasy V b: Dominikę Bodys i Jagodę Sokół.

czytaj więcej »

Dwójki siatkarskie w 68. rocznicę polskiej państwowości na Ziemi Bańskiej

dodano: 2013-03-02 19:57:06

Tradycyjnie 2 marca w sobotę rozegrany został Gminny Turniej Mini Siatkówki Dwójek dla dziewcząt szkół podstawowych. Zawody odbywały się w 68. rocznicę polskiej państwowości na Ziemi Bańskiej. Krótki rys historyczny na temat walk o Banie w 1945 przedstawiła Izabela Wołoszyn. Organizatorom pomagały w przeprowadzeniu turnieju gimnazjalistki, które wystąpiły tym razem w roli sędziów i fotografów.

czytaj więcej »

Konkursy przedmiotowe rozstrzygnięte

dodano: 2013-03-01 21:48:30

12 lutego odbył się finał Konkursu Języka Polskiego z Elementami Historii dla uczniów szkół podstawowych. Zofia Stocka, uczennica klasy VIa przygotowywana przez Małgorzatę Michalską i Bernadettę Mockało, jako jedyna z naszego powiatu została laureatką tego konkursu. Otrzymanie tytułu laureatki jest równoznaczne ze zwolnieniem z przystąpienia do sprawdzianu szóstoklasisty.
Gratulujemy sukcesu i życzymy równie wielkich osiągnięć
w przyszłości.

czytaj więcej »

Teatr Lalkowy

dodano: 2013-02-25 20:33:31

Grupa dziewcząt z klasy II b Publicznego Gimnazjum w ramach projektu edukacyjnego przygotowała przedstawienie teatru lalkowego na podstawie bajki Ignacego Krasickiego pt.: „Czapla, ryby i rak”.
Wykonanie lalek, scenografii, dostosowanie tekstu literackiego oraz dobór muzyki trwały ok. osiem tygodni. Efekty pracy dziewcząt, czyli kolorowe, lalkowe przedstawienie teatralne obejrzały dzieci
z najmłodszych klas szkoły podstawowej.

czytaj więcej »

Podsumowanie pierwszego semestru nauki

dodano: 2013-02-21 21:47:53

W czwartek, 21 lutego uczniowie
i nauczyciele Zespołu Szkół zgromadzili się na uroczystym apelu podsumowującym pierwszy semestr nauki. Najwyższą średnią w Szkole Podstawowej uzyskała klasa IV a. Najmniej opuszczonych godzin lekcyjnych mieli uczniowie klasy III b.

Dyrektor Arkadiusz Augustyniak wręczył dyplomy uczniom wyróżniającym się w nauce. 

czytaj więcej »

dodano: 2013-02-14 23:44:52

"Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej."

Głęboko poruszeni śmiercią Klaudii pragniemy złożyć Rodzinie i Bliskim wyrazy najszczerszego współczucia.

Dyrekcja i Nauczyciele
Zespołu Szkół w Baniach

czytaj więcej »

Bal przebierańców

dodano: 2013-02-14 23:42:46

W czwartek, 24 stycznia 2013 r. odbyła się zabawa karnawałowa dla klas I – III. Był to bal przebierańców, podczas którego mogliśmy obejrzeć bajkowe postacie jakie w tym dniu zawitały do naszej szkoły. W klasach królowały księżniczki, piłkarze, clowni, duchy, a nawet diabły. Wszystkie dzieci bardzo dobrze bawiły się w tych niecodziennych, pięknych, kolorowych strojach. 

czytaj więcej »

Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Chłopców o Puchar Prezydenta Szczecina

dodano: 2013-01-22 21:02:22

W dniach 18 – 20. 01. 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 37 im. k.ż.w. Antoniego Ledóchowskiego w Szczecinie odbył się XVIII Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Chłopców o Puchar Prezydenta Szczecina Memoriał Krystyny i Łukasza Kalczyńskich

czytaj więcej »

Turniej mini piłki siatkowej w Swobnicy

dodano: 2013-01-20 19:49:18

Do Szkoły Podstawowej w Swobnicy zjechały siatkarki na Turniej Mini Siatkówki, niestety nie dojechali goście z poza naszej gminy z powodu  trudnych warunków drogowych. Jednakże, pomimo mroźnej aury na sali panowała gorąca atmosfera. Rozgrywki odbyły się w trzech kategoriach - klas IV, V i VI. Medale i indywidualne nagrody ufundował Grzegorz Śliwka dyrektor SP Swobnica, Andrzej Wołoszyn prezes Stowarzyszenia Libero Banie oraz Jarosław Warchoł właściciel firmy Silver Trofea Sportowe.

czytaj więcej »

Licznik