• Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
Dziś jest środa 23 stycznia 2019, dziś są imieniny: Ildefonsa i Rajmunda

Góra Grosza ruszyła!

dodano: 2012-11-27 21:38:28

W poniedziałek rozpoczęła się XIII edycja akcji Góra Grosza, do której po raz kolejny przystąpiła nasza szkoła. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przeprowadzają zbiórkę pieniędzy na terenie szkoły.
Prosimy o wsparcie akcji, która potrwa do 7 grudnia 2012 r.

czytaj więcej »

Mój rówieśnik w czasie II wojny światowej

dodano: 2012-11-25 23:38:51

Historia magistra vitae  (Historia nauczycielką życia) - tak podsumowali,  wraz z panią Zofią Fenrych, warsztaty uczniowie biorący w nich udział.
Spotkanie odbyło się dnia 20 listopada Anno Domini 2012, uczestniczyli w nim uczniowie klas szóstych i piątych. Tematem była historia drugiej wojny światowej, a konkretnie losów dzieci, które zawsze najbardziej cierpią w czasie konfliktów.Zajęcia poprowadziła pani Zofia Fenrych z Instytutu Pamięci Narodowej ze Szczecina.

czytaj więcej »

Święto Niepodległości

dodano: 2012-11-18 19:40:56

"Dzisiaj wielka jest rocznica-
Jedenasty listopada!
Tym, co zmarli za ojczyznę,
hołd wdzięczności Polska składa.
Im to bowiem zawdzięczamy
wolność - polską mowę w szkole,
to, że tylko z ksiąg historii
poznajemy dziś niewolę.”
(Ludwik Wiszniewski)

Dnia 11 listopada 2012 r. przypadała kolejna, już 94. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Chcąc upamiętnić wydarzenia z roku 1918, z inicjatywy Urzędu Gminy, w kościele parafialnym w Baniach odbyła się msza święta za Ojczyznę. Czynny udział wzięły w niej, obok pocztu sztandarowego Ochotniczej Straży Pożarnej, poczty Zespołu Szkół. Uczniowie swoją postawą pokazali jak ważna dla nich jest Ojczyzna i jej los.

czytaj więcej »

Dzień Seniora

dodano: 2012-11-18 19:40:52

"Wesołe jest życie staruszka (…)
Gdzie stąpnie zakwita mu dróżka
I świat doń się śmieje: ha, ha …
(Kabaret Starszych Panów)"

Kierując się powyższym mottem uczniowie klasy V b przygotowali pod opieką nauczycielek: Elżbiety Podleśnej
i Bernadetty Mockało krótki występ z okazji Dnia Seniora. Wszyscy wiemy, że najlepszym lekarstwem jest uśmiech i dlatego przedstawienie zawierało elementy „śmiechoterapii”, którą powinien zalecać lekarz wszystkim pacjentom zamiast wszelkiego rodzaju pigułek.

czytaj więcej »

Wywiadówki

dodano: 2012-11-13 16:31:23

Dyrektor  Zespołu Szkół w Baniach informuje, iż w dniach 20 i 21 listopada 2012 r. odbędą się zebrania informacyjne dla rodziców uczniów wszystkich klas Szkoły Podstawowej oraz Publicznego Gimnazjum w Baniach.
 

czytaj więcej »

VIII Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Chłopców o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego

dodano: 2012-11-12 22:01:33

W dniach 9 – 11 listopada 2012 r. w Zespole Szkół w Baniach odbył się VIII Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Chłopców o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.
W turnieju wzięło udział 12 drużyn. Zostały one podzielone na dwie grupy, w których rozgrywano mecze systemem „każdy z każdym”.
Wszystkim meczom towarzyszył gorący doping kibiców, a zaangażowanie uczestników turnieju dostarczyło niesamowitych wrażeń i wielkich emocji.

czytaj więcej »

"Raj" we Włodkowicach

dodano: 2012-11-08 22:41:47

Dnia 05.10.2012 r. uczniowie klas II i  III Szkoły Podstawowej wraz z wychowawcami odwiedzili gospodarstwo agroturystyczne „Raj” w Włodkowicach. Na dzieci czekał interesujący program, między innymi poznawanie różnorodnych gatunków zwierząt, przejażdżka konna i oczywiście ognisko.

czytaj więcej »

Zielona Szkoła 2012

dodano: 2012-11-06 20:21:21

Od 18 do 20 października br. uczniowie klasy II a SP po raz trzeci gościli
w Myśliborskim Domu Wczasów Dziecięcych. Program przewidywanych działań został dokładnie zrealizowany: spacer po okolicy, gry i zabawy na miejskim placu zabaw, dyskoteka, rejs statkiem wycieczkowym „INGA” po Jeziorze Myśliborskim, bieg na orientację, podchody, zabawy i gry świetlicowe, zajęcia pływackie na krytym basenie, pieczenie kiełbasek przy ognisku, wieczorny seans filmowy z Kubusiem Puchatkiem.

czytaj więcej »

Jesienna mini siatkówka w Baniach

dodano: 2012-11-03 08:12:50

W turnieju uczestniczyły zawodniczki
w kategoriach klas IV, V i VI, które walczyły o medale i nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie LIBERO Banie, Gminę Banie oraz Firmę SILVER Trofea Sportowe. Na co dzień dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Baniach, Lubanowie i Swobnicy trenują siatkówkę w LIBERO pod kierunkiem nauczycieli Izabeli i Andrzeja Wołoszyn. Tym razem zostały podzielone na "dwójki" i "trójki" tak, aby mogły reprezentować swoje szkoły. 

 • I miejsce "dwójki" - Róża Zarzycka i Jagoda Malinowska LIBERO Banie (SP Banie),
 • I miejsce "trójki" młodsze - Kaja Żaba, Nikola Marciniak
  i Katarzyna Dwilińska
  LIBERO Banie (SP Banie i Lubanowo),
 • I miejsce "trójki" starsze - Małgorzata Markiewicz, Karina Nowak
  i Natalia Białek
  LIBERO Banie (SP Banie).

czytaj więcej »

Szkolny etap konkursów przedmiotowych

dodano: 2012-10-28 13:00:36

Pierwszy kwartał roku szkolnego jest okresem wzmożonej pracy uczniów przygotowujących się do kuratoryjnych konkursów przedmiotowych.
W październiku zostały przeprowadzone eliminacje szkolne. Spośród wszystkich uczestników wyłoniono zwycięzców, którzy będą reprezentowali naszą szkołę w eliminacjach rejonowych.

czytaj więcej »

Licznik