• Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
Dziś jest niedziela 18 sierpnia 2019, dziś są imieniny: Heleny i Bronisławy

„Leśna przygoda” 2019

dodano: 2019-06-10 22:15:09

6 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Baniach odbył się Gminny Konkurs Przyrodniczo-Łowiecki „Leśna Przygoda” pod hasłem: ”Rośliny chronione”.

Co roku konkurs odbywał się w randze powiatowej, jednak rok obecny jest specyficznym z powodu wygaszania gimnazjów, stąd -gminny. Wzięło w nim udział 7 drużyn z trzech szkół podstawowych Gminy Banie.

Celem tej wspólnej akcji myśliwych, nauczycieli i uczniów jest propagowanie kultury leśnej i łowieckiej wśród młodzieży szkolnej, rozwijanie poczucia odpowiedzialności za las rozwijanie u uczniów zainteresowań przyrodniczych, emocjonalnej więzi z przyrodą
i wrażliwości na jej piękno.

czytaj więcej »

WODA ŹRÓDŁEM ŻYCIA

dodano: 2019-04-08 13:48:03

III GMINNY KONKURS EKOLOGICZNO-ZDROWOTNY
„WODA ŹRÓDŁEM ŻYCIA”

Dnia 29 marca 2019r. w Szkole Podstawowej w Baniach odbył się III Gminny Konkurs Ekologiczno - Zdrowotny „Woda źródłem życia” i wzięło w nim udział 15 uczniów z klas V reprezentujących szkoły podstawowe naszej gminy.

Głównym celem konkursu było pogłębienie wiedzy o wodzie, jej zasobach na kuli ziemskiej, skutkach zanieczyszczenia, niewłaściwego oszczędzania, a także spożywania jej w odpowiednich ilościach oraz promocji zdrowego trybu życia.

czytaj więcej »

„Leśna przygoda”

dodano: 2018-06-12 14:06:35

7 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Baniach odbył się VII Powiatowy Konkurs Przyrodniczo-Łowiecki „Leśna Przygoda” pod hasłem: ”Kynologia łowiecka”.
Do udziału w konkursie zaprosiliśmy uczniów Szkół Podstawowych z naszego powiatu. W tym roku wzięło w nim udział 6 drużyn z powiatu Gryfino.
Celem tej wspólnej akcji myśliwych, leśników, nauczycieli i uczniów jest propagowanie kultury leśnej i łowieckiej wśród młodzieży szkolnej, rozwijanie poczucia odpowiedzialności za las, rozwijanie u uczniów zainteresowań przyrodniczych, emocjonalnej więzi z przyrodą i wrażliwości na jej piękno.

czytaj więcej »

Dobre nawyki żywieniowe naszych uczniów

dodano: 2016-04-18 22:28:57

12 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej w Lubanowie odbył się IV Gminny konkurs:”Piramida Zdrowego Żywienia”. Wzięły w nim udział trzy drużyny z trzech szkół podstawowych naszej gminy. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas IV – VI. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Julia Wolny – kl. IV a, Franciszek Senda – kl. Va, Dominik Skąpski – kl. Va. Konkurs swoją tematyką obejmował wiedzę z zakresu racjonalnego odżywiania się, roli składników odżywczych dla organizmu człowieka, zaburzeń i chorób związanych z odżywianiem. 

czytaj więcej »

Niezwykła wystawa

dodano: 2015-12-18 22:15:29

W grudniu 2015 roku w naszej szkole odbyły się niezwykłe warsztaty i wystawa roślin owadożernych oraz owadów tropikalnych. Uczestniczyli w nich uczniowie klas IV – VI. Prowadził je Pan Mateusz Paździurek, który swoją pasję przerodził w pracę, dzięki której pokazuje uczniom niezwykły świat roślin owadożernych i owadów tropikalnych. Uczestnicy mogli obejrzeć, a nawet dotknąć modliszki, straszyka, patyczaka, karaczana i chrząszcza niezwykłych rozmiarów i kolorów.

czytaj więcej »

Obchody Światowego Dnia Walki z Aids

dodano: 2015-12-01 22:01:44

„Stop uzależnieniom – stop dopalaczom”

1 grudnia 2015 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie na wymyślenie hasła promującego zdrowy tryb życia – wolny od uzależnień. Wzięło w nim udział 20 uczniów naszej szkoły, a hasła przez nich tworzone były eksponowane przed salą przyrodniczą.
Laureaci:

I miejsce – Nikola Gołąb kl. V b
II miejsce – Joanna Grzybowska kl. VI a
III miejsce – Martyna Chmielewska kl. V a

Nagrody w konkursie: torby i sprzęt elektroniczny ufundowała Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Baniach za co uczestnicy i organizatorzy składają serdeczne podziękowania.

Bogusława Zasadzińska
Izabella Senda

czytaj więcej »

Przyrodniczy omnibus

dodano: 2015-04-26 16:54:33

Dnia 24 kwietnia 2015 r. uczennice Szkoły Podstawowej: Kaja Rogala kl. VI B, Martyna Węgrzyńska kl. VI A, Karolina Goch kl. VI A wzięły udział w Gminnym Konkursie -Przyrodniczy Omnibus organizowanym przez Szkołę Podstawową w Lubanowie. Nasze zawodniczki zajęły w nim II miejsce. Konkurs został rozpoczęty przedstawieniem „Królewna Śnieżka” przygotowanym przez uczniów klas I-III SP w Lubanowie oraz występem zespołu muzycznego. W konkursie brały udział trzy drużyny ze Szkół Podstawowych Gminy Banie, które w macierzystych szkołach zostały wyłonione w drodze eliminacji szkolnych.

czytaj więcej »

Finał Małej Akademii Leśnej

dodano: 2014-06-10 23:57:55


6 czerwca w Ogrodzie Dendrologicznym w Glinnej odbyło się rozstrzygnięcie projektu „MAŁA AKADEMIA LEŚNA” – 9 leśnych lekcji na 90 lat Lasów Państwowych i wręczenie nagród zwycięzcom.
Zespół Szkół w Baniach zajął II miejsca w klasyfikacji na największą ilość zgłoszonych uczestników. 

czytaj więcej »

Drewno - surowiec doskonały

dodano: 2014-06-10 23:57:45

„Drewno – surowiec doskonały”, to jedna z dziesięciu kategorii „Małej Akademii Leśnej”, projektu edukacyjnego, organizowanego przez Nadleśnictwo Gryfino. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy technicznej o dowolnej tematyce z użyciem drewna- jako materiału przewodniego. Zgromadzone prace konkursowe uczniów klas IV – VI naszej szkoły można było obejrzeć na wystawie szkolnej. Uczniowie wykonali też prace plastyczne pt. „Człowiek i las”, a w kategorii język niemiecki „Leśny słownik języka niemieckiego”.

czytaj więcej »

Warsztaty edukacyjne

dodano: 2014-06-10 23:57:34

"Segreguj odpady i nie mów, że nie dasz rady" Pod takim hasłem w czwartek, 5 czerwca 2014r. odbyły się warsztaty edukacyjne w Zespole Szkół w Baniach zorganizowane przez Związek Gmin Dolnej Odry. Były one przeprowadzone w trzech grupach wiekowych: kl. I – III SP, kl. IV – VI SP i I – III Gimnazjum. Uczniowie na warsztatach dowiedzieli się o zasadach selektywnej zbiórki odpadów. Wraz z tą wizytą na korytarzach naszej szkoły pojawiły się kosze do selektywnej zbiórki odpadów. Uczniowie dowiedzieli się co robić z tzw "kłopotliwymi odpadami" np.: bateriami, przeterminowanymi lekarstwami, starym telewizorem, komputerem, resztkami farb, środków chemicznych. Poza teorią mogli też w praktyce posegregować przygotowane wcześniej śmieci, co uczyło poprzez zabawę.

czytaj więcej »

Licznik