• Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
Dziś jest niedziela 18 sierpnia 2019, dziś są imieniny: Heleny i Bronisławy

Zakończenie projektu ekonomicznego

dodano: 2018-02-01 15:01:00

W ostatnich dniach stycznia odbyło w naszej szkole podsumowanie projektu "Od gospodarki planowanej do gospodarki rynkowej, czyli edukacja małego konsumenta". Odbyło się ono w ramach zajęć szkolnego koła ekonomicznego "Młodzi ekonomiści". Podczas ostatniego spotkania wspominano zajęcia warsztatowe, ferie z projektem, ale najwięcej emocji i wspomnień było z wycieczki edukacyjnej do Warszawy. Opiekunowie wyróżnili najbardziej aktywne osoby we wszystkich etapach projektu.

koło ekonomiczne
"Młodzi ekonomiści"

czytaj więcej »

Ferie z projektem

dodano: 2018-01-29 18:47:34

Ostatni etap projektu współfinansowanego przez NBP, to zajęcia pod nazwą "Ferie z projektem". W drugim tygodniu tegorocznych ferii zimowych  młodzież szkolna uczestniczyła w zajęciach warsztatowych o tematyce ekonomicznej. Podczas tych zajęć doskonalone były wcześniej poznane treści i umiejętności. Nie zabrakło oczywiście gier i zabaw integracyjnych oraz wzmacniających grupę

koordynator projektu
Andrzej Wołoszyn

czytaj więcej »

Wycieczka edukacyjna do Warszawy

dodano: 2017-12-31 10:01:52

Zgodnie z założeniami i harmonogramem projektu „Droga do gospodarki rynkowej, czyli edukacja małego konsumenta” wspófinansowanego przez NBP w dniach 19.-22. grudnia 2017 roku odbyła się wycieczka edukacyjna do Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka w Warszawie. Uczestnicy wycieczki ponadto zwiedzali Zamek Królewski, Stare Miasto, Łazienki Królewskie, Muzeum Powstania Warszawskiego, Sejm RP, Pałac Kultury i Nauki oraz Stadion PGE Narodowy. Głównym punktem wycieczki była wizyta w Centrum Pieniądza NBP. Animatorzy przeprowadzili zajęcia na ekspozycji pod nazwą "Był sobie pieniądz" oraz "Bank i pieniądz". W bardzo atrakcyjny sposób pokazano historię pieniądza na przestrzeni wieków, zaczynając od antyku poprzez średniowiecze, a kończąc na czasach nowożytnych. Warsztaty w laboratorium autentyczności dały niesamowitą wiedze na temat zabezpieczeń współczesnych pieniędzy. W kolejnych punktach animatorzy przedstawili funkcje Narodowego Banku Polskiego.

koło ekonomiczne
"Młodzi ekonomiści"

czytaj więcej »

Ekonomicznie oraz integracyjnie

dodano: 2017-11-29 21:51:28

Połączenie ekonomii i integracji zaproponowali prowadzący zajęcia w ramach Koła Ekonomicznego "Młodzi Ekonomiści". Przeprowadzone zostały gry aktywizujące z zakresu ekonomii np. fabryka książek i ekonomiczne kalambury. Po zajęciach przyszedł czas na aktywny wypoczynek. W sali gimnastycznej naszej szkoły gralismy w piłkę koszykową i siatkową.

koło ekonomiczne
"Młodzi ekonomiści"

czytaj więcej »

Słownik pojęć ekonomicznych

dodano: 2017-11-22 19:08:48

Zachęcamy wszystkich do korzystania  z słownika pojęć ekonomicznych umiesczonych na protalu edukacyjnym NBP. Portal informuje, iż "definicje zostały utworzone i poprawione w ramach projektu "Wiki-Ekonomia. Edukacja ekonomiczna z wykorzystaniem Wikipedii" zrealizowanego we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim". 

źródło www.nbportal.pl/slownik

czytaj więcej »

Organizujemy wycieczkę do Warszawy

dodano: 2017-11-21 18:56:01

Obok zajęć edukacji ekonomicznej w ramach projektu "Droga do gospodarki rynkowej, czyli edukacja małego konsumenta" współfinansowanego przez Narodowy Bank Polski została zaplanowana wycieczka edukacyjna do Warszawy. Głównym jej będzie zwiedzanie Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira Skrzypka. Wycieczka będzie trwała cztery dni, to jeszcze kilka ciekawych miejsc musimy zobaczyć. Jednakże dokonywanie rezerwacji noclegów, wyżywienia i wejść do muzeów oraz znalezienie przewodnika po Warszawie jest przedsięwzięciem wymagającym wiele pracy i czasu. Wszystko przed nami i naszymi opiekunami :)

koło ekonomiczne
"Młodzi ekonomiści"

czytaj więcej »

Władze KE "Młodzi ekonomiści"

dodano: 2017-11-15 17:05:03

Podczas kolejnych zajęć członkowie KE "Młodzi ekonomiści" przeprowadzili demokratyczne wybory władz koła. Młodzież przedstawiła kandytatów  i w wyniku tajnego głosowania zostały wybrane następujące osoby:

 • przewodniczący Paweł Stańko
 • zastępca Mateusz Kufel
 • sekretarz Kacper Krywalewicz
 • koło ekonomiczne
  "Młodzi ekonomiści"

czytaj więcej »

Portal edukacyjny NBP

dodano: 2017-11-14 00:00:00

Zapraszamy do systematycznego odwiedzania portalu edukacyjnego Narodowego Banku Polskiego www.nbportal.pl, gdzie zarówno uczniowie, rodzice jak nauczyciele znajdą interesujące ich informacje. 

czytaj więcej »

Młodzi ekonomiści na start!

dodano: 2017-11-08 18:36:08

Pierwsze spotkanie młodych ekonomistów naszej szkoły odbyło się w poniedziałek 6 listopada, na którym ustalono terminy spotkań i określono plan pracy w oparciu o ekonomiczne zainteresowania uczniów oraz przedstawiono opiekuna koła. Został nim Andrzej Wołoszyn nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie. Do najważniejszych zadań koła będzie należało uzyskanie wiedzy iuiejętności na temat: systemu ekonomicznego w Polsce, gospodarki centralnie planowanej, transformacji gospodarczej po 1989, prywatyzacji oraz cech gospodarki rynkowej. Koło Ekonomiczne "Młodzi ekonomiści" powstało w ramach projektu "Droga do gospodarki rynkowej, czyli edukacja małego konsumenta" współfinansowanego przez Narodowy Bank Polski

koordynator projektu
Andrzej Wołoszyn

czytaj więcej »

Licznik