• Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
Dziś jest środa 18 września 2019, dziś są imieniny: Ireny i Józefa

UNIJNA SIATKÓWKA 2019

dodano: 2019-05-25 08:50:31

Unijny turniej minisiatkówki dziewcząt został rozegrany 18. maja br. w Szkole Podstawowej w Baniach. Od 15 lat patronat nad tymi zawodami sprawuje Przewodnicząca Rady Gminy Banie. Tegoroczna edycja rozgrywana była w kategorii "dwójek" i uczestniczyło w niej 12 ekip z wojewdztwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Każda z drużyn rozegrała 8 meczy, a łącznie blisko 50 pojedynków. Turniej stał na bardzo wyrównanym poziomie, o czym świadczy fakt, iż drużyny z podium miały po jednej porażce i o zwyciestwie zadecydował bilans zdobytych i straconych setów.

15 lat Polski w Unii Europejskiej, to również powód do tego, abyśmy byli "DUMNI Z POLSKI". Projekt patriotyczny o tej właśnie nazwie jest realizowany w całym kraju i uczestniczy w nim Gmina Banie. Wspólnota europejska polega również o zachowaniu suwerenności państwa i tym samym nie zwalnia nas od pielęgnowania tożsamości narodowej.

czytaj więcej »

BIAŁO-CZERWONA Z SIATKÓWKĄ

dodano: 2019-05-05 18:02:34

W czwartkowe popołudnie 2 maja w Szkole Podstawowej w Baniach bańskie siatkarki rozegrały turniej dwójek zmiennych. Okazją do tych zawodów był Dzień Flagi RP. Stało się już tradycją, iż co roku właśnie w ten sposób dziewczęta  upamiętniają to święto. Turniej został rozegrany w dwóch kategoriach: klasy I-V i VI-VIII. W starszej grupie wiekowej zwyciężyła Oktawia Lasota, natomiast w grupie młodszej Nadia Janicka. Flagą RP został nagrodzona najmłodsza uczestniczka turnieju Amelia Rogińska z klasy I. Uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale, statuetki oraz upominki. Zawody przeprowadzili w ramach zadania publicznego finansowanego ze środków publicznych Gminy Banie trenerzy LIBERO Banie, będący nauczycielami historii i wos-u w naszej szkole - Izabela i Andrzej Wołoszynowie.

czytaj więcej »

100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości

dodano: 2019-02-12 18:47:30

W ramach obchodów „Roku dla Niepodległej” przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji „100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości”. Była to jedna z inicjatyw wpisana na strony Ministerstwa Edukacji Narodowej, w ramach której uczniowie wysyłali do stu szkół wpisanych na listy kartki z pozdrowieniami i z wizerunkami swoich miejscowości.

czytaj więcej »

OBCHODY 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

dodano: 2019-02-11 16:47:26

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, tak doniosła, tak wyjątkowa i szczególna zachęca nie tylko do oddania czci bohaterom za ich męstwo, ofiarność i miłość, ale również skłania do refleksji nad przyszłością naszego państwa i mieszkającego w nim od wieków narodu. Trzeba pamiętać, że Ojczyzna to nie tylko powód do chluby, ale i wielki obowiązek; obowiązek, aby mówić młodemu pokoleniu o rzeczach trudnych: patriotyzmie, polskości, bohaterach narodowych, śmierci w obronie Ojczyzny. Jest również okazją, aby zastanowić się nad naszym patriotyzmem.

 

czytaj więcej »

OBCHODY 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

dodano: 2018-12-04 23:09:12

W bieżącym roku celebrujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy włączamy się w obchody tak ważnej dla nas uroczystości.

Klasy I – III, 9 października 2018 roku, przeszły ulicami Bań z przygotowanymi kwiatami i chorągiewkami w kolorach biało-czerwonych, które są naszymi barwami narodowymi. Marsz zorganizowała wychowawczyni klasy trzeciej, pani Janina Momot. Całą grupę było słychać już z daleka, gdyż uczniowie śpiewali piosenki patriotyczne i recytowali wiersz „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy. Radosna grupa doszła pod Urząd Gminy, z którego wyszli radni i pani wójt, Teresa Sadowska. Dzieci otrzymały drobne upominki.

W wesołych humorach milusińscy powrócili do szkoły. Dziękujemy wszystkim nauczycielkom nauczania wczesnoszkolnego za włączenie się w przemarsz ulicami naszej miejscowości.

Bernadetta Mockało

czytaj więcej »

GMINNE OBCHODY 100-LECIA NIEPODLEGŁOŚCI

dodano: 2018-11-30 00:00:00

"Ta co nie zginęła..."

11 listopada w całym kraju, zarówno w małych miejscowościach, średnich miastach, a także największych metropoliach świętowano niezwykłą rocznicę - 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Również w Baniach miały miejsce uroczystości, a mieszkańcy chętnie wzięli udział w wydarzeniach. Obchody rozpoczęła Msza Święta za Ojczyznę z udziałem pocztów sztandarowych w kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Baniach. Na uroczystości przybyły władze gminy, dyrektorzy szkół, mieszkańcy i uczniowie. W trakcie mszy wspólnie odśpiewano o godzinie 12.00 hymn państwowy. Po mszy został odsłonięty pamiątkowy postument – tablica z okazji Jubileuszu 100-lecia niepodległości. Następnie w MCTKiS odbyła się uroczysta akademia, w której uczestniczyli również nasi uczniowie pod opieką pań: Bernadetty Mockało, Izabeli Wołoszyn i pana Andrzeja Wołoszyna wraz z zespołem „Małe Siermięgi” przygotowali oni inscenizację „Pociąg do wolności”.

nauczyciel historii
Bernadetta Mockało

czytaj więcej »

Siatkarze zagrali dla Niepodległej!

dodano: 2018-11-10 23:58:15

W przeddzień 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej szkole rozegrany został Integracyjny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Banie. Były to zawody z udziałem siakarzy, rodziców oraz trenerów. W tym dniu wynik sportowy nie był najważniejszy, najbardziej liczyła się aktywna postawa obywatelska. Patriotyczny charakter turnieju najważniejszy dla wszystkim jego uczestników. Turniej uroczyście otworzyła Teresa Sadowska - Wójt Gminy Banie. Zawody zorganizowali w ramach zadania publicznego finansowanego ze środków publicznych Gminy Banie trenerzy LIBERO Banie, będący nauczycielami historii i wos-u w naszej szkole - Izabela i Andrzej Wołoszynowie. Wsparcia organizacyjnego i rzeczowego udzieliły - Gmina Banie oraz Szkoła Podstawowa w Baniach. Natomiast w roli sędziów wystąpili sami zawodnicy.

czytaj więcej »

To już 100 lat!

dodano: 2018-11-09 23:43:41

11 listopada 2018 obchodzimy 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe. Obchodzone jest dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli. Polska zniknęła z mapy Europy i świata w 1795 roku, kiedy to Rosja, Prusy i Austria dokonały trzeciego rozbioru Polski. Dopiero I wojna światowa dała ojczyźnie szansę na walkę o niepodległość. 11 listopada 1918 r. znów Polska odzyskała wolność!

czytaj więcej »

Zdobywcy Brązowej Tarczy Myślibora

dodano: 2018-11-05 18:31:30

Uczniowie klasy 2a w dniach 25, 26 i 27 października br. przebywali w Domu Wczasów Dziecięcych w Myśliborzu. Dzielnie, wytrwale i w skupieniu słuchali legend o Myśliborzu w Bibliotece Miejskiej, zwiedzali ciekawe miejsca tej miejscowości, zdobywając Brązową Tarczę Myślibora. Wiele radości przyniosły zajęcia w terenie, zajęcia na krytym basenie, pieczenie kiełbasek przy ognisku, zajęcia świetlicowe oraz dyskoteka. Uczniowie brali czynny udział w zajęciach wychowania patriotycznego- związanych z 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczyli się wszystkich zwrotek hymnu państwowego oraz układali puzzle z symbolami narodowymi. Dobra opieka, smaczne posiłki i ciekawe zajęcia – to pretekst, aby pomyśleć o zorganizowaniu kolejnego pobytu w tym ośrodku.

wychowawca klasy IIa
Renata Pomsta

czytaj więcej »

"Rekord dla Niepodległej"

dodano: 2018-11-02 00:00:00

czytaj więcej »

Licznik