• Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
Dziś jest niedziela 21 lipca 2019, dziś są imieniny: Daniela i Andrzeja

WODA ŹRÓDŁEM ŻYCIA

dodano: 2019-04-08 13:48:03 | drukuj drukuj

III GMINNY KONKURS EKOLOGICZNO-ZDROWOTNY
„WODA ŹRÓDŁEM ŻYCIA”

Dnia 29 marca 2019r. w Szkole Podstawowej w Baniach odbył się III Gminny Konkurs Ekologiczno - Zdrowotny „Woda źródłem życia” i wzięło w nim udział 15 uczniów z klas V reprezentujących szkoły podstawowe naszej gminy.

Głównym celem konkursu było pogłębienie wiedzy o wodzie, jej zasobach na kuli ziemskiej, skutkach zanieczyszczenia, niewłaściwego oszczędzania, a także spożywania jej w odpowiednich ilościach oraz promocji zdrowego trybu życia.

Uczniowie najpierw rozwiązywali test składający się z 30 pytań, a następnie odpowiadali na losowo wybrane pytania na zasadzie „Jeden z dziesięciu”. Za udzielenie prawidłowej odpowiedzi otrzymywali „kropelkę wody”. W trakcie eliminacji uczestnicy mogli poczęstować się zdrowymi kanapkami, owocami, słodyczami, a także wodą z cytryną i miętą przygotowaną w dzbankach.

Ważnym punktem było też obejrzenie krótkiego filmu ukazującego proces uzdatniania wody i oczyszczania ścieków oraz drugiego filmu profilaktycznego ukazującego uzależnienie się od substancji takich jak: alkohol, nikotyna, narkotyki oraz skutkach tych uzależnień.

W ramach „Dnia wody” uczniowie klasy IV wykonali plakaty, które zostały wyeksponowane na wystawie.

Komisja w składzie: Izabella Senda, Bogusława Zasadzińska, Grzegorz Śliwka wyłoniła laureatów:

I miejsce Wiktor Powroźnik SP Banie

II miejsce Mikołaj Żarczyński SP Banie

III miejsce Marcin Stolarski SP Swobnica

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminną Komisję do spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Baniach, które zostały wręczone przez panią Halinę Kołodziejską – dyrektor SP w Baniach i pana Grzegorza Śliwkę – dyrektora SP w Swobnicy.

Organizatorzy
Izabella Senda
Bogusława Zasadzińska

Galeria zdjęć

Licznik